Наклейки Transformers від Kent 57-...

Продовження серії наклейок від жуйок 90-х років, з іншими персонажами

MazurV

Neutral
Реєстрація
29.09.21
Повідомлення
41
Репутація
55
ГОЛОВНЕ ФОТО.jpg

Всім привіт.

Майже рік тому, напару з одним талановитим дизайнером (Андрій, вітання, якщо ти читаєш цей текст) ми затіяли продовження багатьом відомої серії наклейок Transformers від Kent, яка побачила світ у 1993 році. Багато хто їх збирав, як і я. І саме з цих наклейок у багатьох, і у мене в тому числі, почалось захоплення Трансформерами.

Ще тоді здавалось дивним і трохи несправедливим, що у серію цих наклейок включили так мало персонажів. У оригінальну серію включили всього 56 штук. За бортом залишили десятки важливих персонажів, які б там точно були не зайві.

Усі арти, які були основою цієї серії - це роботи талановитих художників, які робили їх у першу чергу для дизайну упаковок іграшок Transformers, і рекламної продукції, з ними пов'язаної (плакати, каталоги, буклети, і т.д.). І їх за ці роки назбиралось кілька сотень.

Найбільша база цих артів була свого часу систематизована на ось цьому ресурсі: BotchTheCrab.com. Також багато артів взято з відкритих джерел у мережі. Для пошуку деяких артів, яких просто немає у вільному доступі у гарній якості, були придбані тематичні артбуки, з яких вони і були відскановані у максимальній якості.

Всього у серію включено 396 нових персонажів, тепер серія доповнена до 452-го номера.

Викладаю фото своєї колекції, де є оригінальні наклейки 90-х років, і нові. Для порівняння. У старих наклейках 90-х років замінено підкладку на таку, як у нових наклейках, білого кольору.

Дивіться фото, залишайте коментарі і запитання, буду радий відповісти.
У описі теми одне фото, але більше фотографій у кращій якості можна побачити за цим посиланням: Трансформери НАКЛЕЙКИ Kent – Google Drive

P.S. Станом на зараз є готових 5 комплектів.
Якщо після перегляду фото і обговорення комусь буде цікаво придбати собі комплект - це можна буде організувати. Є бажання зараз допомогти нашим ЗСУ, і усі кошти, виручені за ці 5 комплектів наклейок, будуть передані на потреби нашої армії.

Але для того, щоб взагалі розуміти, чи ця тема комусь цікава, прошу залишити свій коментар у цій темі.

Дякую :):):)
 
Description
Продовження серії наклейок від жуйок 90-х років, з іншими персонажами
Останнє редагування:
мені цікаво!
1) саме наклкейки чи картками зроблені?
2) на скільки відрізняється "виконання" від оріганлу
ну і ціна
 
Проект виглядає шикарно. Мабуть, все життя будуть теплі почуття до цієї серії наклейок. Завджи хотів якогось продовження, якось навіть натрапив на щось подібне (але там було лише декілька номерів) на ібеї, потім шукав знову і вже не знайшов.

Сподіваюсь таки вдасться заволодіти одним з наборів :)
 
мені цікаво!
1) саме наклкейки чи картками зроблені?
2) на скільки відрізняється "виконання" від оріганлу
ну і ціна
1) Це саме наклейки. Папір підбирався у кількох типографіях, щоб сама наклейка максимально була схожа на оригінальну. Звичайний напівматовий UPM Unitak, 80 г/м самоклейка 120г/м підложка. Таку підкладку, яка була колись, знайти зараз нереально. По суті, це був харчовий папір, який мав бути і основою наклейки, і зберігати саму жуйку, захищаючи її від перепадів температури. У нових наклейках підкладка білого кольору, і вона щільніша;
2) На фото видно, що нові наклейки дуже схожі на старі. Це в першу чергу заслуга дизайнера, який працював над ними. Потрібно зазначити, що саме він зробив основний творчий внесок у роботу над цим проектом. На мені були більше технічні питання, типу відбору персонажів, друку і порізки самих наклейок. Але є і відмінності. Перше - при порівнянні зі старими наклейками видно, що нові віддруковані на сучасному обладнанні. На нових кольори більш яскраві, деталізація краща, і відсутні артефакти. На старих наклейках якість друку іноді помітно гірша (хоча зустрічаються різні варіанти), більше помітна зернистість. Та і треба розуміти, що вони були надруковані майже 30 років тому, тож іноді і кольори на них не такі яскраві, як на нових. Друга відмінність - розмір полотна самої наклейки. У цифровому форматі всі розміри задані до міліметрів, щоб відповідати розмірам оригінальних наклейок. Але треба розуміти, що вони зроблені плоттерною порізкою. А плоттер - штука не завжди точна. Тому іноді саме полотно наклейки виходить по площі трошки більше, ніж у оригінальних, з 90-х. Але мова йде про десяті долі міліметра, і візуально це іноді навіть важко помітити. Загалом спеціально виклав багато фото, там це все можна роздивитись більш детально.

І останнє, щодо ціни. Враховуючи усі витрати, які були зроблені для реалізації цієї колекції, і вкладені зусилля, цілком адекватною є ціна на рівні близько 35 грн./наклейку. Я розумію, що їх у серії багато, і фінальна сума за всю підбірку виходить немалою. Але фінальна ціна за весь комплект - 10 000 грн. Це неповних 33 грн. за наклейку. До речі, залишилось 4 набори, один уже поїхав до нового власника.
І ще раз підкреслюю, що усі кошти з продажу цих 5 перших комплектів будуть перераховані на потреби ЗСУ, з публічним підтвердженням переказу публікацією платіжок
 
Останнє редагування:
 • Like
Реакції: Nook
10 000... уф, я думав набагато меньше

ні, я не оскаржую ціну, не критикую - вірогідніше всього, вона справедлива
це тільки моя оцінка цього предмету - я не готовий стільки платити за такі речі
але хотілося

/тут, вірогідніше всього, спрацьовує те, що купуючи поштучно і довго це було б непомітно, а коли чуєш це за раз, то це "WOW!"/
 
Зацікавлений у такому комплекті, і зацікавлений у проекті в цілому. Але не можу забрати, оскільки наразі не маю постійного місця перебування. Авторе, якщо можливо, напишіть мені приватне повідомлення з номером карти, я перекажу вартість, а заберу якось ввчечері о шостій після перемоги :)

PS: Radicons Customs - може тут можна було б отримати світове визнання, але ж ліцензійні питання... З іншого боку, на тому самому ресурсі обговорюють 3P та кікоффи, то може й варто спробувати.
 
Новини про оновлення у цьому проекті, які уже в дорозі.

Готовий наступний лист, який додає у цю серію додатково ще 44 персонажа (уже віддано у типографію і надруковано, залишилась тільки порізка на окремі наклейки).
Трошки подробиць щодо персонажів і артів, які увійшли до нього.

Свого часу у серію було додано персонажа під іменем Raiden, під номером 160. Цей персонаж - це трансформер, який складається з 6-ти інших роботів, які складаються у одного персонажа. Це 6 роботів, які об'єднані у команду під назвою трейнботи. Ось імена цих персонажів:
1) Seizan;
2) Getsuei;
3) Kaen;
4) Shouki;
5) Yukikaze;
6) Suiken;

З включенням самого Raiden у серію проблем не виникло, у нього є готовий арт, на основі якого і було зроблено наклейку.

А от 6 інших артів, для кожного робота окремо, свого часу не були завершені, і їх просто не існувало у домальованому варіанті. По незрозумілим причинам свого часу ці арти залишили частково намальованими (не вистачало ніг), і у тому варіанті, у якому вони були, включати їх у серію було неможливо. Пошуки у мережі нічого не дали, арти у незавершеному вигляді є і на упаковках іграшок з цими героями, і на тематичних сайтах, присвячених трансформерам, і у офіційному артбуці.

Тому було прийнято рішення залучити у команду діджітал-художника (Олексій, вітання, якщо читаєш цей текст), який спеціально для цього проекту домалював для нас цих персонажів. Станом на сьогодні повністю відновлено і домальовано 6 трейнботів, та ще 3 інших персонажа, арти яких були знайдені у неповному варіанті, але яких теж дуже хотілось бачити у цій серії (серед них є Crosscut, який уже є у готовому листі під номером 391, та Turbofire, який увійде уже у наступний лист, 9-й, робота над яким зараз йде)

Викладаю фото поетапної роботи над кількома персонажами, які були домальовані для включення у серію. Перший на черзі - Seizan
 

Вкладення

 • Seizan ОРИГІНАЛ.png
  Seizan ОРИГІНАЛ.png
  188.8 КБ · Перегляди: 11
 • Seizan ЕСКІЗ.jpg
  Seizan ЕСКІЗ.jpg
  107.9 КБ · Перегляди: 10
 • Seizan.jpg
  Seizan.jpg
  668.4 КБ · Перегляди: 12
Останнє редагування:
 • Like
Реакції: Nook
Слідуючий - Suiken
 

Вкладення

 • Suiken ORIGINAL.png
  Suiken ORIGINAL.png
  387.5 КБ · Перегляди: 15
 • Suiken PREVIEW.jpg
  Suiken PREVIEW.jpg
  133.5 КБ · Перегляди: 15
 • Suiken FINAL VERSION.png
  Suiken FINAL VERSION.png
  417.6 КБ · Перегляди: 17
Та Getsuei
 

Вкладення

 • Getsuei ОРИГІНАЛ.png
  Getsuei ОРИГІНАЛ.png
  318.9 КБ · Перегляди: 13
 • Getsuei ЕСКІЗ.jpg
  Getsuei ЕСКІЗ.jpg
  135.2 КБ · Перегляди: 12
 • Getsuei.png
  Getsuei.png
  395.8 КБ · Перегляди: 14
Ну и Crosscut. Персонаж не входить у команду трейнботів, але арт у нього теж класний. У всіх доступних джерелах він також був не у повному вигляді, вдалось знайти тільки усічений на третину варіант. Це виправлено, і на основі відновленого арту уже є наклейка, під номером 391
 

Вкладення

 • Crosscut ОРИГІНАЛ.jpg
  Crosscut ОРИГІНАЛ.jpg
  147.3 КБ · Перегляди: 10
 • Crosscut ЕСКІЗ.jpg
  Crosscut ЕСКІЗ.jpg
  261.9 КБ · Перегляди: 10
 • Crosscut.png
  Crosscut.png
  301 КБ · Перегляди: 14
Останнє редагування:
Ось так виглядають окремі наклейки з цими персонажами.
Станом на сьогодні уся серія продовжена до номера 408 (див. лист №8).
 

Вкладення

 • Seizan НАКЛЕЙКА.jpg
  Seizan НАКЛЕЙКА.jpg
  150 КБ · Перегляди: 12
 • Suiken STICKER.jpg
  Suiken STICKER.jpg
  154.7 КБ · Перегляди: 13
 • Getsuei НАКЛЕЙКА.jpg
  Getsuei НАКЛЕЙКА.jpg
  153.7 КБ · Перегляди: 13
 • Crosscut НАКЛЕЙКА.jpg
  Crosscut НАКЛЕЙКА.jpg
  148.6 КБ · Перегляди: 14
Останнє редагування:
Окремо хочу подякувати тим людям, які придбали перші комплекти, і від яких я отримав зворотній зв'язок по наклейкам, які уже були зроблені. Завдяки коментарям і пропозиціям від Nook було зроблено наступне:

1) Виправлено кілька критичних помилок у іменах персонажів (нові, вірні варіанти, уже віддруковані і порізані, і долучені у комплекти, наклейки з помилками з комплектів вилучені);
2) Деякі персонажі перейменовані, відповідно до серій іграшок, у яких вони свого часу з'являлись. Це дало можливість додати кілька додаткових артів у серію, і зберегти у серії ті арти і наклейки, робота над якими уже була виконана;
3) Допрацьовані деякі арти (ротор у Powerdive, під номером 380, з'явився там саме завдяки його пропозиції);

Nook, дякую за конструктивну критику і пропозиції :):):)

Також дякую sin за оцінку роботи і підтримку проекту.

Кошти з двох комплектів (20 000 грн.), які уже були продані, передані волонтерам (посилання на сторінку
волонтера можна знайти тут: Logga in eller registrera dig för att visa, вона періодично робить пости на своїй сторінці з детальними звітами), і підуть на потреби ЗСУ. Платіжки прикріплюю у якості звіту
 

Вкладення

 • IMG_20220602_150650_538.jpg
  IMG_20220602_150650_538.jpg
  33 КБ · Перегляди: 5
 • IMG_20220602_150524_981.jpg
  IMG_20220602_150524_981.jpg
  52.8 КБ · Перегляди: 7
Останнє редагування:
 • Like
Реакції: Nook
Останні новини і оновлення по роботі над цим проектом.

Завершено роботу над листом під номером 9, у який увійшло ще 44 персонажа.
Уся серія наклейок продовжена до номера 452 :):):)

У цей лист було бажання додати ще кількох персонажів, арти яких на початковому етапі були не придатні для використання у цьому проекті. Деякі арти були просто відсутні у відкритих джерелах у потрібній якості (до прикладу Turbofire). На деяких персонажі були зображені не поодинці, а з іншими персонажами, де один персонаж перекривався іншим, якщо він знаходився на задньому фоні. Як наслідок - вони не підходили для використання на персональних наклейках (тут мова йде про Doubleclouder, Reflector, і Pounch/Counterpunch).

Усі ці арти були віддані на доопрацювання нашому художнику. Команди персонажів розділені, ті елементи, яких не вистачало - відновлені і стилістично вписані у оригінальні арти, вихідні зображення поганої якості відреставровані і позбавлені артефактів.

Деяких персонажів у повному їхньому вигляді і цілісному образі можна тепер побачити саме у цій серії наклейок, так як вся ця робота була виконана на замовлення для використання саме у цьому проекті :)

Нижче викладаю кілька прикладів для наочності :)
 
Останнє редагування:
 • Like
Реакції: Nook
Turbofire.

Персонаж у серії знаходиться під номером 416.

Той арт, який хотілось бачити у серії, у мережі був доступний у неповному вигляді. Це був неякісний скан упаковки іграшки, який був обрізаний по краях. Через це у персонажа не вистачало частини зброї і обрізана нога. До того ж, неозброєним оком на нозі персонажа був помітний пластик з упаковки іграшки, з якої свого часу було зроблено скан.

Фото оригінального скану і поетапної роботи над ним, включаючи готову наклейку - у прикріплених файлах
 

Вкладення

 • Turbofire ОРИГІНАЛ.jpg
  Turbofire ОРИГІНАЛ.jpg
  99.1 КБ · Перегляди: 15
 • Turbofire ЕСКІЗ.jpg
  Turbofire ЕСКІЗ.jpg
  150.6 КБ · Перегляди: 14
 • Turbofire ВІДНОВЛЕНИЙ.jpg
  Turbofire ВІДНОВЛЕНИЙ.jpg
  461.5 КБ · Перегляди: 18
 • Turbofire НАКЛЕЙКА.jpg
  Turbofire НАКЛЕЙКА.jpg
  142.1 КБ · Перегляди: 19
Останнє редагування:
Punch/Counterpunch.

Два втілення одного персонажа знаходяться у серії під номерами 411 і 412.

У цього персонажа-шпигуна, який по канону має дві форми у вигляді роботів, один спільний арт для них обох. На цьому арті Punch зображений на задньому фоні. Як наслідок - один персонаж закриває іншого. І так як у серії хотілось бачити їх обох, арт пішов на відновлення до художника.

Фото оригінального арту і розділеного на двох окремих персонажів, та готові наклейки з ними обома - у прикріплених файлах
 

Вкладення

 • Punch Counterpunch ОРИГІНАЛ.jpg
  Punch Counterpunch ОРИГІНАЛ.jpg
  97.5 КБ · Перегляди: 12
 • Punch Counterpunch ЕСКІЗ.jpg
  Punch Counterpunch ЕСКІЗ.jpg
  224.4 КБ · Перегляди: 12
 • Punch Counterpunch РОЗДІЛЕНІ.jpg
  Punch Counterpunch РОЗДІЛЕНІ.jpg
  139.4 КБ · Перегляди: 16
 • Conterpounch НАКЛЕЙКА.jpg
  Conterpounch НАКЛЕЙКА.jpg
  209.8 КБ · Перегляди: 15
 • Punch НАКЛЕЙКА.jpg
  Punch НАКЛЕЙКА.jpg
  219.7 КБ · Перегляди: 16
Останнє редагування:
Doubleclouder.

Персонаж у серії знаходиться під номером 413.

Оригінальний арт є у мережі у чудовій якості. Але на ньому персонаж зображений з його транспортною формою, яка закриває йому ногу. Через це не було можливості включити його у оригінальному вигляді у наклейку. Художник це виправив, персонаж у серіїї :)

Фото поетапної роботи
 

Вкладення

 • Doubleclouder ОРИГІНАЛ.jpg
  Doubleclouder ОРИГІНАЛ.jpg
  235.3 КБ · Перегляди: 17
 • Doubleclouder ЕСКІЗ.jpg
  Doubleclouder ЕСКІЗ.jpg
  195.3 КБ · Перегляди: 15
 • Doubleclouder ЕСКІЗ 2.jpg
  Doubleclouder ЕСКІЗ 2.jpg
  205.9 КБ · Перегляди: 16
 • Doubleclouder ВІДНОВЛЕНИЙ.jpg
  Doubleclouder ВІДНОВЛЕНИЙ.jpg
  95.7 КБ · Перегляди: 20
 • Doubleclouder НАКЛЕЙКА.jpg
  Doubleclouder НАКЛЕЙКА.jpg
  322.2 КБ · Перегляди: 20
Останнє редагування:
 • Like
Реакції: Nook
Reflector.

Усі персонажі, які разом складаються у Reflector, знаходяться у серії під номерами 422 (Viewfinder), 426 (Spyglass), i 434 (Spectro). Усі разом, як Reflector - під номером 442.

Цікавий і оригінальний персонаж, який чудово доповнив серію.
Окрема подяка Nook за ідею його додати у цю колекцію, на початкових етапах роботи над проектом цього персонажа ми включати не планували. Радий, що ми змінили свою думку :).

На оригінальному арті три персонажа зображені разом, і один з них (Viewfinder) - на задньому фоні, закритий іншим (Spyglass). Художник це виправив, і тепер вони усі отримали персональні наклейки :).

Фото у прикріплених файлах
 

Вкладення

 • Reflector ОРИГІНАЛ.jpg
  Reflector ОРИГІНАЛ.jpg
  152.3 КБ · Перегляди: 10
 • Reflector НАКЛЕЙКА.jpg
  Reflector НАКЛЕЙКА.jpg
  388.3 КБ · Перегляди: 13
 • Spyglass НАКЛЕЙКА.jpg
  Spyglass НАКЛЕЙКА.jpg
  327.7 КБ · Перегляди: 13
 • Viewfinder НАКЛЕЙКА.jpg
  Viewfinder НАКЛЕЙКА.jpg
  229.8 КБ · Перегляди: 13
 • Spectro НАКЛЕЙКА.jpg
  Spectro НАКЛЕЙКА.jpg
  310.3 КБ · Перегляди: 13
Останнє редагування:
 • Like
Реакції: Nook
І ще кілька фото поетапної роботи над Viewfinder
 

Вкладення

 • Viewfinder ЕСКІЗ.jpg
  Viewfinder ЕСКІЗ.jpg
  117 КБ · Перегляди: 9
 • Viewfinder ВІДНОВЛЕНИЙ.jpg
  Viewfinder ВІДНОВЛЕНИЙ.jpg
  90.2 КБ · Перегляди: 13
 • Viewfinder НАКЛЕЙКА.jpg
  Viewfinder НАКЛЕЙКА.jpg
  229.8 КБ · Перегляди: 12
 • Like
Реакції: Nook
Twincast та Steeljaw.

Twincast знаходиться у серії під номером 409.

Яскравий персонаж, якого хотілось бачити у серії.
Але на оригінальному арті він зображений зі своїм касетником-асистентом Steeljaw. До того ж, на оригінальному малюнку у нього відкрита касетна дека на корпусі. Тому арт Twincast був допрацьований дизайнером, зайві елементи видалені і відкореговані, і персонаж отримав персональну наклейку.

Як і Steeljaw, у якого є свій власний арт. На його основі для нього зроблена персональна наклейка під номером 447.

Фото для наглядності
 

Вкладення

 • Twincast і Steeljaw ОРИГІНАЛ.jpg
  Twincast і Steeljaw ОРИГІНАЛ.jpg
  61.2 КБ · Перегляди: 7
 • Twincast і Steeljaw ОРИГІНАЛ 2.jpg
  Twincast і Steeljaw ОРИГІНАЛ 2.jpg
  304.7 КБ · Перегляди: 10
 • Twincast НАКЛЕЙКА.jpg
  Twincast НАКЛЕЙКА.jpg
  82.3 КБ · Перегляди: 10
 • Steeljaw ОРИГІНАЛ.jpg
  Steeljaw ОРИГІНАЛ.jpg
  148.5 КБ · Перегляди: 10
 • Steeljaw НАКЛЕЙКА.jpg
  Steeljaw НАКЛЕЙКА.jpg
  84.1 КБ · Перегляди: 10
Останнє редагування:
 • Like
Реакції: Nook
У попередніх постах я більше зупинявся на роботі нашого художника, який допрацьовував для нас окремі арти для окремих наклейок. Але у цьому повідомленні хочу трохи більш детально описати роботу дизайнера.

Усі, хто уже бачив серію або на фото, або ж тримав наклейки вживу, відмічають, наскільки близькі вони до наклейок 90-х років. В першу чергу по дизайну і загальному візуальному сприйняттю. Це повністю заслуга дизайнера, який вірно вловив важливі моменти, на основі яких були свого часу зроблені наклейки оригінальної серії, і відтворив їх у роботі над цим продовженням.

Отже, на що хочу звернути увагу.

1) Дизайн наклейок виконано із використанням оригінальної серії Transformers від Kent 93-го року, у якості референсу;
2) Щоб автентично відтворити написи на наклейках, був проведений ручний підбір шрифтів і гліфів. Додатково локально для кожного слова змінювались параметри введення шрифту для максимальної подібності з оригіналом;
3) Підбір фону індивідуально для кожного персонажа згідно правил кольористики. Як і в оригінальній серії, колір тла до кожного персонажу підбирався згідно кольорових кіл і відповідно до правил поєднання кольорів (сині персонажі на зеленому тлі, червоно-сині на помаранчевому, і т.д.);
4) Проводилась ручна обтравка кожного персонажа для кращого збереження візуальних деталей;
5) У деяких персонажів було зроблено зміну позиції кінцівок. Це було зроблено для того, щоб краще вписати його у композицію наклейки, яка орієнтована вертикально. З цією ж метою у деяких роботів змінювалось положення зброї чи взагалі остання забиралась зовсім, а кисть домальовувалась вручну. Творці оригінальних наклейок також діяли подібним чином, і теж вносили зміни у оригінальні малюнки. Взагалі тема зміни оригінальних артів, як у оригінальних наклейках 90-х років, так і у нашому продовженні, заслуговує окремого посту, який я згодом обов’язково зроблю, з фото, для наглядності;
6) Іноді якість вихідного матеріалу деяких артів була досить посередньою, навіть для наклейки такого невеликого розміру. Тому у деяких файлах низької якості проводилось зменшення рівня кольорових шумів, згладження пікселів, і штучне підвищення різкості;
7) Через відсутність вихідних файлів високої роздільної здатності на артах окремих персонажів деякі деталі були домальовані вручну;

Перелік цих пунктів Андрій написав мені сам, на моє прохання. Тож це, по суті, пряма мова від безпосереднього автора цієї серії :):):)
 
Усім привіт.
Кілька слів щодо подальших оновлень, і роботи над цим проектом у поточних умовах. І щодо планів по ньому на майбутнє.

Свого часу, коли робота над ним тільки починалась, головною метою було зробити продовження старої серії наклейок 1-56, які виходили у 90-х роках. Саме тому ми свідомо не чіпали персонажів, які попали свого часу у оригінальну серію, і почали роботу над серією нових наклейок з номера 57. І рухались далі по списку, поетапно додаючи нові номери, доповнюючи оригінальну серію новими персонажами.

Але коли ми вичерпали запас вільних і наявних у відкритому доступі артів, і особливо тоді, коли у команді окрім дизайнера з'явився ще і художник, і ми здобули досвід по реставрації і відновленю артів окремих персонажів, у рамках цього проекту ми вирішили зробити якісні репліки оригінальних наклейок 1-56.

Якщо ви ще раз прочитаєте моє попереднє повідомлення, де я більш детально зупинився на аспектах роботи дизайнера, то зрозумієте - ми мали на меті зробити продовження серії максимально близьким до оригіналу. Починаючи від підбірки шрифтів, вибору фонів, і закінчуючи максимально близькими фактичними розмірами самих наклейок після порізки і підбору паперу.

Але не дивлячись на таку увагу до деталей, нові наклейки все-одно мають певні відмінності. І якщо на фотографіях, які я викладав у заголовку, вони малопомітні, то при порівнянні старих з новими безпосередньо вживу різниця все ж є. І вона помітна в першу чергу у таких моментах:

1) Нові наклейки більш деталізовані, при першому погляді стає помітно, що вони віддруковані на сучасному поліграфічному обладнанні, зображення на них більш чітке, видно більшу кількість дрібних деталей. На старих же навпаки - при збільшенні відмічається характерна зернистість і специфічний поліграфічний "малюнок", якого уже немає у нових;

2) Старі наклейки віддруковані близько 30 років тому, що теж дається взнаки - часто на них можна помітити вицвітання кольорів, механічні пошкодження від недбайливого зберігання за багато років. Навіть якість друку від серії до серії була різною - часто один і той самий номер з оригінальної серії з одним і тим самим персонажем можна зустріти у різних відтінках кольорів і фонів. Хто колекціонував свого часу цю серію, знає ці моменти;

3) Фактичні розміри наклейок. Не дивлячись на те, що на етапі дизайну на нових наклейках були виставлені розміри, як у старих, на практиці, після порізки, невелика різниця у розмірах все ж таки помітна. Іноді це долі міліметра, але все ж різниця є. Так виходить, в першу чергу, через плоттерну порізку, я зупинявся на цьому більш детально в одному з попередніх повідомлень;

4) Папір. Як би максимально папір самої наклейки не був подібний по своїм якостям до того, який свого часу використали у оригінальній серії, різниця всеодно є. А якщо говорити про папір підкладки, то різниця ще більш суттєва, і кидається в око одразу;

Саме для того, щоб зробити цю колекцію повною, і зробити її вигляд максимально цільним, і повністю закрити усіх персонажів, які були у ній з самого початку, від самого першого номера, ми вирішили зробити репліки 1-56 :):):).

Одразу хочу зазначити - репліки задумані максимально близькі до оригіналів, наскільки це буде можливо. Окрім шрифтів, фонів, і всіх інших деталей, на яких я зупинявся раніше, дизайнер має на меті повторити у них деталі, і навіть мілкі, так би мовити, косяки, які були і у оригінальних наклейках. Мається на увазі положення персонажів, вихід певної частини артів за межі наклейки чи на напис "TRANSFORMERS". Також творці оригінальних наклейок часом самі вносили зміни у арти персонажів, змінюючи певні елементи дизайну, забираючи зброю з рук персонажа, і т.д.. Це малопомітно при поверхневому погляді на оригінальну серію, але при більш детальному огляді і порівнянні з оригінальними артами з упаковок іграшок, ці зміни помітні (на них я згодом зупинюсь трохи детальніше, описуючи окремі арти і персонажів). Ми маємо на меті це все віддтворити і у репліках.

Також хочу зазначити, що саме через ці всі моменти робота над репліками потребує більше часу. Так як робити дизайн наклейки з новим артом значно легше, ніж відтворювати уже колись виконану іншим дизайнером роботу, по уже готовому зразку, повторюючи усі мілкі деталі і елементи, а іноді і дрібні помилки з оригіналу. Але плани щодо реплік 1-56 саме такі.
 
Останнє редагування:
 • Like
Реакції: Nook
Арти для більшості персонажів, які були включені у 1-56, можна знайти у мережі. Але далеко не всі. Кілька з них було не просто знайти, деякі з них у гарній якості були взяті з наклейок і альбомів Panini. Але було кілька, які просто були відсутні у потрібній якості, і вони були віддані художнику на реставрацію і відновлення. Мова йде про трьох персонажів із серії Rescue Force.
 

Вкладення

 • Rescue_force team 4.jpg
  Rescue_force team 4.jpg
  105.9 КБ · Перегляди: 16
 • Rescue Force Team.jpg
  Rescue Force Team.jpg
  48.7 КБ · Перегляди: 13
 • Rescue_force 1-1.jpg
  Rescue_force 1-1.jpg
  204.4 КБ · Перегляди: 17
 • Rescue_force 2-2.jpg
  Rescue_force 2-2.jpg
  185.7 КБ · Перегляди: 17
 • Rescue_force 3-2.jpg
  Rescue_force 3-2.jpg
  95.6 КБ · Перегляди: 17
Останнє редагування:
 • Like
Реакції: Nook
Rescue Force 1.

У персонажів цієї серії є спільний арт, де вони зображені разом. Саме цьому персонажу не потрібно було відновлювати з нуля якісь елементи – він не перекривався іншими персонажами, тож у цьому не було потреби. Але вихідна якість усіх артів цих персонажів, які ми знайшли у мережі, була вкрай низької роздільної здатності, і її було недостатньо для роботи над якісною реплікою.

До того ж, на усіх упаковках іграшок, де є цей персонаж, він зображений зі зброєю. Свого часу творці оригінальної серії зброю з рук йому забрали. Скоріше за все це було зроблено, щоб він гармонійно вписався у вертикально орієнтовану наклейку, зі зброєю у руках сам робот вийшов би значно меншим за розмірами. На всіх упаковках іграшок зброя у нього в руках є, і побачити його без зброї можна тільки на наклейках від Kent.

Арт пішов у роботу Олексію, він повністю відновив його у потрібній якості. До того ж зробив два його варіанти – оригінальний, зі зброєю у руках, і такий, який був у оригінальній наклейці, без зброї. Кілька зображень для прикладу
 

Вкладення

 • RESCUE FORCE 1 ОРИГІНАЛ №1.jpg
  RESCUE FORCE 1 ОРИГІНАЛ №1.jpg
  64.1 КБ · Перегляди: 12
 • RESCUE FORCE 1 ОРИГІНАЛ №2.jpg
  RESCUE FORCE 1 ОРИГІНАЛ №2.jpg
  23.9 КБ · Перегляди: 13
 • RESCUE FORCE 1 СКАН НАКЛЕЙКИ.jpg
  RESCUE FORCE 1 СКАН НАКЛЕЙКИ.jpg
  464.5 КБ · Перегляди: 16
 • RESCUE FORCE 1 ORIGINAL ВІДНОВЛЕНИЙ.png
  RESCUE FORCE 1 ORIGINAL ВІДНОВЛЕНИЙ.png
  366.4 КБ · Перегляди: 20
 • RESCUE FORCE 1 ВІДНОВЛЕНИЙ.png
  RESCUE FORCE 1 ВІДНОВЛЕНИЙ.png
  334.2 КБ · Перегляди: 19
Останнє редагування:
 • Like
Реакції: Nook
І кілька доповнень до вищесказаного.
У вигляді фото готових у цифровому вигляді реплік з серії 1-56
 

Вкладення

 • 1 copy.jpg
  1 copy.jpg
  164 КБ · Перегляди: 17
 • 2 copy.jpg
  2 copy.jpg
  152.8 КБ · Перегляди: 15
 • 5 copy.jpg
  5 copy.jpg
  149.7 КБ · Перегляди: 15
 • 7 copy.jpg
  7 copy.jpg
  166.3 КБ · Перегляди: 15
Останнє редагування:
І ще викладаю скани старої наклейки (номер 27, Double Punch), і цифрової версії нової, для порівняння. На сканах одна наклейка, яка відсканована на трьох різних сканерах, у максимально можливій якості цих апаратів (600 dpi). Усі фото клікабельні, можна збільшити за бажання, і роздивитись детально. Цифрова версія репліки виглядає більш деталізованою навіть не при такому сильному збільшені, як скани оригінальної наклейки
 

Вкладення

 • Double Punch 1.jpg
  Double Punch 1.jpg
  445.4 КБ · Перегляди: 14
 • Double Punch 2.jpg
  Double Punch 2.jpg
  369.7 КБ · Перегляди: 14
 • Double Punch 3.jpg
  Double Punch 3.jpg
  419.5 КБ · Перегляди: 14
 • 27 copy.jpg
  27 copy.jpg
  173.2 КБ · Перегляди: 19
Якщо вже дісталися до модифікації оригіналів, то чи можна попросити супер-бонус? Найогидніший персонаж в моїй колекції, через якого навіть не хотілося дивитися на його сусідів, був - тада! - оптімус (ну, усі тут, зізнайтеся, чи в вас не так само було?) Навіть китайська підробка цієї фігурки, яка в мене була, виглядала краще за того урода. Чи можна створити якусь акційну/альтернативну #16 із, наприклад, MP-01 замість нього?

Добавлено через 10 минут
Rescue Force 2.

Тому якщо у когось, хто читає цю гілку форуму, є якісь ідеї, що це можуть бути за елементи на нозі у цього персонажа – ласкаво просимо у коментарі.

Команда Rescue Force - це G2-варіант команди breastforce з японського G1.
Той самий Rescue Force 2 - варіант Jallguar.
Сам не знаю, але можливо вашій команді погляд на оригінальні молди щось прояснить. В оригінала там справді є червона приблуда.
Rescue Force 2 - Transformers Wiki
Jallguar - Transformers Wiki
 
Усім привіт ;););).
Після оновлення цифрового рушія сайт так би мовити освіжився, і став виглядати більш сучасно. І хоча на даному етапі новий інтерфейс ще допрацьовується, можливість додати нове повідомлення на форумі уже є. Чим я і хочу скористатись.

Додаю для порівняння скани кількох старих оригінальних наклейок, і їхніх нових цифрових варіантів.

Перший до вашої уваги - Rescue Force.
 

Вкладення

 • RESCUE FORCE СКАН НАКЛЕЙКИ 2.jpg
  RESCUE FORCE СКАН НАКЛЕЙКИ 2.jpg
  327.5 КБ · Перегляди: 18
 • RESCUE FORCE СКАН НАКЛЕЙКИ 3.jpg
  RESCUE FORCE СКАН НАКЛЕЙКИ 3.jpg
  380.4 КБ · Перегляди: 13
 • RESCUE FORCE СКАН НАКЛЕЙКИ.jpg
  RESCUE FORCE СКАН НАКЛЕЙКИ.jpg
  323.7 КБ · Перегляди: 19
 • RESCUE FORCE РЕПЛІКА.jpg
  RESCUE FORCE РЕПЛІКА.jpg
  142.3 КБ · Перегляди: 21
Останнє редагування:
Rescue Force 1
 

Вкладення

 • RESCUE FORCE 1 СКАН НАКЛЕЙКИ 2.jpg
  RESCUE FORCE 1 СКАН НАКЛЕЙКИ 2.jpg
  181.2 КБ · Перегляди: 16
 • RESCUE FORCE 1 СКАН НАКЛЕЙКИ 3.jpg
  RESCUE FORCE 1 СКАН НАКЛЕЙКИ 3.jpg
  481.6 КБ · Перегляди: 15
 • RESCUE FORCE 1 СКАН НАКЛЕЙКИ.jpg
  RESCUE FORCE 1 СКАН НАКЛЕЙКИ.jpg
  464.5 КБ · Перегляди: 17
 • RESCUE FORCE 1 РЕПЛІКА.jpg
  RESCUE FORCE 1 РЕПЛІКА.jpg
  154.1 КБ · Перегляди: 21
Останнє редагування:
Я свої наклейки в дитинстві довго збирав і таки наклеїв. Шкодую досі. І от, власне, почав займатися тим самим: знайшов сайт краба, відмалював градієнти, почав компонування. Знайшов цей форум випадково - бо перелопатив інтернет в пошуках rescue force тріо в гарній якості. Але ж ви пішли амбіційно і розширили серію! Я маю дуже важливе питання: чи побачимо ми весь проект в pdf чи це так і залишиться приватним надбанням? Бо робота проведена неймовірна і дуже не хочеться, щоб власники бренду її прикрили бо діло пішло до продажу.
P.S. Я іще працюю над наклеками динозаврів - dunkin Dinosaur Planet. Як закінчу - викладу сюди файл для друку, щоб кожен міг повернути втрачене.
 

Вкладення

 • IMG_20221010_082105.jpg
  IMG_20221010_082105.jpg
  952.8 КБ · Перегляди: 8
І кілька доповнень до вищесказаного.
У вигляді фото готових у цифровому вигляді реплік з серії 1-56
У Flash'а (номер 1) не вирізали білий фон між рукою і тулубом. Те саме з Scorch - білий фон не вирізаний.
 
Останнє редагування:
Назад
Зверху